Scroll to Top

Podsumowanie portfela – październik 2014 [Zmiany, zmiany…]

Dziś trochę spóźnione i krótkie podsumowanie portfela. Trochę działo się w portfelu (co można wyczytać w treści wpisu) i podjąłem też decyzję o inwestycji w inne instrumenty niż tylko fundusze inwestycyjne. Na razie się do tego powoli przygotowuję.

Zmieniam też formę publikowania podsumowań miesięcznych na prowadzenie portfela online, który możecie śledzić „na żywo” – link jest we wpisie.

Stan na 03.11.2014 to:
fundusze-pazdziernik2014

KBC Papierów Dłużnych – 13.6877 jednostek – 3 004,41 PLN
UniKorona Pieniężny – 142.890537 jednostek – 28 463,79 PLN

Wartość portfela: 31 497,39 PLN
(dane na dzień 03.11.2014 r)

Najważniejsze wydarzenia w tym miesiącu:

  • Po dużym spadku notowań funduszu Skarbiec subfundusz JPMorgan – Highbridge US STEEP Fund Polska sprzedałem jego jednostki i zamieniłem je na UniKorona Pieniężny. Może była to zbyt gwałtowna reakcja, bo po kilku dniach notowania wróciły do poziomu sprzed spadków, ale nie chciałem sobie pozwolić na większe straty.
  • Postanowiłem otworzyć konto IKE maklerskie i inwestować cześć środków bezpośrednio na rynkach kapitałowych, bez pośrednictwa funduszy. Szczegóły opisze wkrótce.

W tym miesiącu mam kolejny 1000 zł do zainwestowania więc wrzucam do w sprawdzony fundusz UniKorona Pieniężny. Rozwiązanie tymczasowe, ale na razie pieniądze będą moim zdaniem tam najbardziej bezpieczne.

Aktualnie wszelkie zmiany w moim portfelu możecie śledzić w aktualizowanym na bieżąco portfelu, który znajduje się pod tym adresem.

Ciekawy wpis? Podziel się

2 komentarzy do “Podsumowanie portfela – październik 2014 [Zmiany, zmiany…]”

  1. Też miałem jednostki Skarbiec subfundusz JPMorgan – Highbridge US STEEP Fund Polska i po spadkach sprzedałem pod wpływem strachu przed większymi spadkami. Teraz widzę że to był błąd :(. Stop loss po raz kolejny okazał się kiepską metodą(pół roku zysków wyparowało przez ten stop loss). Już nie wiem jak inwestować…

Dodaj komentarz