Scroll to Top

Moje nadwyżki finansowe, polowanie na promocje + lokata HAPPY Idea Banku na 5% z premią 50 zł

Dziś wpis trochę z innej beczki a mianowicie chciałbym napisać jak ja lokuję comiesięczne nadwyżki finansowe, które nie wchodzą w plan mojego Prywatnego Funduszu Emerytalnego.

Opisze też najnowszą lokatę na 5% w Idea Banku (lokata HAPPY) z premią w wysokości 50 zł – i o tym dlaczego warto korzystać z okazji w świecie finansów.

W moim prywatnym funduszu emerytalnym, czyli w portfelu którym się dzielę z Wami co miesiąc mam ustaloną stałą kwotę oszczędności. Zaczynałem od kwoty 200 zł miesięcznie a obecnie jest to 1000 zł które odkładam co miesiąc w fundusze inwestycyjne, inwestując tym samym w swoją przyszłą emeryturę.
Kwoty tej nie zamierzam w najbliższym czasie zmieniać – jak na moje możliwości finansowe kwota jest na tę chwilę odpowiednia, więc za miesiąc dołożę kolejne 1000 zł do portfela.
Pytanie jednak… co z nadwyżkami finansowymi?

Staram się mądrze gospodarować pieniędzmi i co miesiąc odkładać jak najwięcej pieniędzy na swoją przyszłość, czy różne cele finansowe i pomysły, które chodzą mi po głowie.

Żeby była jasność – zanim pomyślimy o jakimkolwiek odkładaniu pieniędzy czy ich inwestowaniu pierwsze co zawsze TRZEBA zrobić to pozbyć się kredytów. Nie ma zmiłuj – nie można jednocześnie odkładać pieniędzy i spłacać kredyty. Jeśli jesteś zadłużony i spłacasz kredyty to najpierw je spłać (nadpłać) a następnie gdy jesteś już „na czysto” zajmij się oszczędzaniem czy inwestowaniem pieniędzy.
Wyjątkiem może być tutaj kredyt mieszkaniowy / hipoteczny, ale to temat na inny wpis.

Wracając do mnie – nie mam żadnych kredytów konsumpcyjnych od których naliczają mi się odsetki, więc mogę śmiało odkładać nadwyżki. Jak to robię?
Co miesiąc nadwyżkę między przychodami a kosztami życia odkładam na konto oszczędnościowe.
Nie jest ono jakoś specjalnie dobrze oprocentowane (na rynku obecnie można znaleźć konta oprocentowane na 3%), ale jest w tym samym banku gdzie konto osobiste, więc mam szybki dostęp do pieniędzy.
No, ale to nie wszystko…

Po jakimś czasie zebrała się z tych drobnych kwot odkładanych co miesiąc na koncie większa kwota i wtedy właśnie zaczęła się zabawa :-).
Przeglądam blogi finansowe i różne strony w poszukiwaniu najlepiej oprocentowanych lokat.

Najczęściej są to jednorazowe promocje dla nowych klientów i na dosyć krótki termin (kilka miesięcy), dodatkowo ograniczone maksymalną kwotą (np. 5000-10000 zł). Ale zawsze udaje się coś upolować :-).
Po zakończeniu takiej lokaty pieniądze wracają na konto oszczędnościowe, powiększone o odsetki i środki które w międzyczasie udało mi się oszczędzić – wtedy też zaczynam poszukiwania na nowo.

Piszę to wszystko, bo chciałbym polecić aktualnie najlepiej oprocentowaną lokatę na rynku z dodatkową premią 50 zł.

Chodzi o lokatę HAPPY od Idea Banku, oprocentowaną na 5% z dodatkowym bonusem 50 zł.
Czyli zakładając lokatę (co można zrobić w 100% online) nie dość, że otrzymujemy najlepiej oprocentowaną lokatę na rynku (jest jeszcze lokata na tyle samo – 5% w Meritum Banku, ale wymaga założenia konta bankowego) to dostajemy jednorazowy bonus 50 zł.

Najważniejsze informacje o lokacie HAPPY z premią:

  • oprocentowanie 5%
  • jednorazowy bonus 50 zł po zakończeniu lokaty
  • lokata na 3 miesiące
  • kwota lokaty od 1000 zł do 10000 zł
  • możliwość szybkiego założenia online
  • bez otwierania konta bankowego
  • bez dodatkowych produktów bankowych
  • tylko dla nowych klientów banku

Warunki są moim zdaniem bardzo atrakcyjne – jedynym minusem jest fakt, że oferta przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów Idea Banku. Ja na szczęście klientem Idea Banku jeszcze nie byłem, więc lokatę mogę założyć :-).
Bonus wypłacany jest po uzupełnieniu danych do wypłaty bonusu (do 30 listopada trzeba uzupełnić a do 5 grudnia 2014 r. premia zostanie przekazana na nasze konto.

Lokatę HAPPY możesz założyć POD TYM ADRESEM.

Zapraszam serdecznie do założenie lokaty (ja to przed chwilą zrobiłem) i do podzielenia się informacją o promocji ze znajomymi. Ale przypominam jeszcze raz: Jeśli jesteś zadłużony to najpierw weź się za spłatę swoich długów a następnie pomyśli o inwestowaniu i bonusach!

Trochę więcej informacji o lokacie HAPPY znajdziesz też w recenzji Mateusza i w serwisie Grosz w kieszeni (który warto śledzić!).

Myślę, że skoro sam korzystam to i Wam moi drodzy czytelnicy mogę raz na jakiś czas polecać oferty godne uwagi które mogą Was zainteresować i pomóc zarobić Wam jeszcze więcej na swoich oszczędnościach 🙂

PS. Oferta z lokatą HAPPY z bonusem 50 zł jest ważna tylko do 5.10.2014 r., więc pospiesz się i załóż lokatę teraz.

Ciekawy wpis? Podziel się

2 komentarzy do “Moje nadwyżki finansowe, polowanie na promocje + lokata HAPPY Idea Banku na 5% z premią 50 zł”

  1. Dobra lokata. W Tym toku również obowiązuje ta promocja. Oprocentowanie trochę niższe, ale nadal warto z niej skorzystać. Zdaje się, że to obecnie najlepsza lokata 3-miesięczna na rynku.

Dodaj komentarz