Scroll to Top

Łapanie okazji a długoterminowe inwestowanie (+promocja z lokatą na 5% i bonusem 60 zł)

Po publikacji ostatniego wpisu o tym co robię z nadwyżkami finansowymi i opisującym trwającą jeszcze promocję Idea Banku jeden z czytelników zapytał mnie w mailu – Czy warto polować na promocje i łapać krótkoterminowe okazje na rynku, skoro głównym celem jest oszczędzenie na emeryturę (czyli z założenia oszczędzanie długoterminowe)?

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem – czy warto poświęcać czas (i pieniądze) na śledzenie promocji w których w zamian za nasze dane osobowe (które telemarketerzy będą oczywiście chętnie wykorzystywać) bank czy inna instytucja finansowa da nam bonus rzędu kilkudziestu-kilkudziesięciu złotych.
Moim zdaniem warto, ale… pod warunkiem, że naprawdę mamy na to czas i oferta jest atrakcyjna.

Nie oszukujmy się – większość ofert i tzw. „promocji” jest niewiele warta, przeliczając to na nasz czas, nerwy i pilnowanie terminów czy warunków promocji. W każdym wypadku sami musimy ocenić czy angażowanie się w daną „akcję” nam się opłaca. Poniżej akcja w której możesz zgarnąć od 66,75 zł do 127,50 zł na 2 miesięcznej lokacie.

Dziś chciałem wspomnieć o promocji Comperia Bonus 2 w której do zgarnięcia jest 5% oraz 60 zł bonusu i konkurs w którym do wygrania jest 5 x nowy iPhone 6.

Najważniejsze informacje o promocji Meritum banku z Lokatą na Start:

  • Oprocentowanie lokaty: 5%
  • Czas trwania: 2 miesiące
  • Wysokość lokaty: 1000 – 10000zł
  • Bonus 55 zł + dodatkowe 5 zł za używanie aplikacji mobilnej
  • Tylko dla nowych klientów banku
  • Razem z lokatą otwierane jest darmowe konto osobiste

Szczegóły oferty znajdziecie na stronie akcji. Tam też można znaleźć poradnik krok po kroku jak dostać bonus, oraz linki do kalkulatora opłacalności i wszystkich regulaminów.

Nie chcę, aby z bloga zrobiła się „tablica ofertowa” z promocjami, bo nie po to go zakładałem. Chcę, aby każdy czytelnik bloga mógł poznać moje podejście do długoterminowego oszczędzania na emeryturę i mógł zainspirować się moim Prywatnym Funduszem Emerytalnym.
Będę jednak co jakiś czas wspominał wyłącznie o najciekawszych promocjach z których sam skorzystałem. Uznajmy to jako temat poboczny, bo to Ty drogi czytelniku zawsze podejmujesz decyzję czy warto w konkretną akcję się zaangażować.

I to na tyle. Już za parę dni koniec miesiąca, więc opublikuję kolejne podsumowanie portfela inwestycyjnego.

Ciekawy wpis? Podziel się

Dodaj komentarz