Scroll to Top

Dzień Dobry!

Zacznijmy od początku. Założyłem tego bloga, aby dzielić się z Wami i utrwalać (także dla siebie samego) moją drogę do wolności finansowej.

Nie oszukujmy się, moja emerytura którą dostanę od państwa będzie raczej symboliczna, jeśli w ogóle jakakolwiek będzie. A na to nie mogę sobie pozwolić.

Tak więc w marcu 2011 roku, zaraz po moich 22 urodzinach postanowiłem zacząć działać i dokonałem pierwszych kroków, aby zacząć odkładać na moją przyszłą emeryturę którą muszę zorganizować sobie sam. Umiesz liczyć – licz na siebie!

Wtedy też zainteresowałem się mocno wszelkimi dostępnymi sposobami oszczędzania i inwestowania pieniędzy w perspektywie długoterminowej. Po długich wieczorach spędzonych na czytaniu wszystkiego co wydawało mi się choć trochę przydatne, postanowiłem zacząć działać.

Zebrałem moje wszystkie dotychczasowe oszczędności (aby mieć jakiś kapitał początkowy) oraz ustaliłem że na dzień dzisiejszy (tzn. marzec 2011) mogę odkładać 200 zł miesięcznie. Wtedy była to kwota którą mogłem bezproblemowo przeznaczyć na systematyczne oszczędzanie z myślą o emeryturze.

Od tego czasu do dziś kwota którą odkładam co miesiąc znacznie wzrosła (w tym miesiącu jest to 1000 zł które dorzucam do prywatnego funduszu emerytalnego) i pewnie z czasem będzie się zmieniała.

Ale co co chodzi? No chodzi o to, aby od dnia dzisiejszego dokumentować wszelkie zmiany w moim Prywatnym Funduszu Emerytalnym i dzielić się nimi z Wami.

Na tym blogu będę starał się pisać o wszystkich krokach, które podejmuję w celu zapewnienia sobie godnej emerytury. Pisał będę o tym co zmienia się w moim portfelu, o tym jakie decyzje inwestycyjne podejmuję i dlaczego. Pisał będę też comiesięczne podsumowania oraz raz na jakiś czas będę starał się dzielić z Wami ciekawymi ofertami i ciekawostkami ze świata finansowego.

Na początek na pewno napiszę Wam jakie mam podejście do inwestowania i jakie „strategie” stosuje, abyście mogli poznać kontekst i zrozumieć dlaczego podejmuje takie, a nie inne decyzje. Po prostu aby mnie zrozumieć :-).
Napiszę też ogólnie jak pomnażałem moje pieniądze na emeryturę do dnia dzisiejszego.

Zapraszam serdecznie do śledzenia mojego bloga i systematycznych odwiedzin. Bloga możecie śledzić za pomocą RSS lub zaznaczając odpowiednią opcję przy dodawaniu swojego komentarza.

Liczę, że za pomocą tego bloga zainspiruję kogoś z Was do świadomego podejścia do finansów i planowania swojej przyszłości finansowej.

Ciekawy wpis? Podziel się

Dodaj komentarz